Nowy Sącz od kuchni

Nowy Sącz jest jednym z najstarszych miast w Małopolsce i warto go odwiedzić niezależnie od pory roku i okazji. Atrakcji do zwiedzania jest cały pełny kolory bukiet. Sądecki Park Etnograficzny to nie tylko świetne miejsce na spacer w okresie wiosna i jesień, ale także kawał pięknej historii.

Noclegi w Nowym Sączu

Dla osób kochających aktywnie zwiedzać, ważna jest regeneracja do wyzwań czekających kolejnego dnia! Dlatego też waeto wczesniej zadabać o noclegi w Nowym Sączu tak by pobyt w tym mieście był jeszcze przyjmeniejszy. Dla osób podróżujących z rodziną oraz ze zwierzakami najlepszy jest obiekt to Villa Beata. Oferuje min. bezpłatne Wi-fi oraz parking. Niedaleko od Sącza jest Krynica Zdrój oraz Szczawnica - można więc upiec dwie, a nawet trzy pieczenie na jednym ogniu! Trzygwiazdkowy hotel Ibis połączy te dwie rzeczy! Hotel umiejscowiony 1,5 km od dworca w Nowym Sączu oraz 3,5 hm od samego serca rynku! Wszystkie pokoje są z klimatyzacją, telewizją oraz zestawem kosmetyków higienicznych wraz z suszarką do włosów. Dla prawdziwych smakoszy i miłośników relaksu na łonie natury proponuję obiekt Piano. Jest on wyposażony we własną restauracje i bar. Codziennie rano obsługa będzie was budzić cudownym śniadaniem kontynentalnym. W przerwie między zwiedzaniem a pysznym posiłkiem można wybrać się na taras lub pospacerować po ogrodzie.

Kartka z historii Nowego Sącza

Najważniejsze decyzje w historii Nowego Sącza były podejmowane właśnie w Ratuszu - coś dla pasjonatów budownictwa i architektury, ale również dla osób, które kochają niespodzianki - wejście na samą górę i ujrzenie sali z pięknym sklepieniem na pewno będzie niezapomnianym obrazem. Bazylika św. Małgorzaty jest miejscem kultu św. Małgorzaty, która była męczennicą. Budynek jest wybudowany w niespotykanym stylu i wciąż można podziwiać średniowiecznie freski, które się do dnia dzisiejszego zachowały.


Najlepsze restauracje w Nowym Sączu

Jak już skończycie oglądać piękną architekturę Ratusza i jego sklepienie pewnie zgłodniejecie od tych wrażeń. Na miejscu jest Ratuszowa Restauracja. Obiekt gdzie serwują polską kuchnię również przyjazną dla wegan, a dla kochających pierogi to istny raj - do wyboru aż 30 rodzajów! Dla fanów kuchni azjatyckiej proponuję O Kami Sushi - to oznacza pyszne sushi tworzone z zaangażowaniem i pasją, krótki czas oczekiwania i indywidualne podejście do klienta. Restauracja Imperial jest powszechnie znana z doskonałej pizzy. Czas oczekiwania nie trwa długo, wystrój jest śliczny, miła obsługa i... pizza piekielnie smaczna! Dla prawdziwych łasuchów polecam najlepsze lody w Nowym Sączu są to Lody Miś Bartkowscy - produkują naturalne lody, dają solidną porcję przy przystępnej cenie oraz przyjemnej atmosferze.

Atrakcje Nowego Sącza

Lasy w Nowym Sączu są bardzo żyzne i żyje tam wiele zwierząt. Nowy Sącz znany jest z konkursu pt: "Dzikie smaki Sądecczyzny" - z całą pewnością, jeśli masz ochotę na mięso musisz spróbować dzika! Lasy są bardzo obfite nie tylko w zwierzęta, ale także w grzyby. A specjałem są kiszone rydze! Kobiety z Nowego Sącza od pokoleń przygotowują swoją własną drożdżówkę nazywa się kukiełka podegrodzka i smakuje inaczej w zależności od przepisu gospodyni! Godne polecenia najbardziej wymagających podniebień są Moskole. Placki z ziemniaków, jajek i mąki przygotowane na specjalnej blasze w tradycyjny sposób znany, tylko sądeckim gospodynią. O atrakcjach Nowego Sącza można, by było napisać książkę, jednak nic nie daje większej radości niż samodzielne odkrywanie magii Nowego Sącza.