Skip to main content

Nowy Sącz od kuchni

Dodaj komentarz

Nowy Sącz jest jednym z najstarszych miast w Małopolsce i warto go odwiedzić niezależnie od pory roku i okazji. Atrakcji do zwiedzania jest cały pełny kolory bukiet. Sądecki Park Etnograficzny to nie tylko świetne miejsce na spacer w okresie wiosna i jesień, ale także kawał pięknej historii.

Noclegi w Nowym Sączu

Dla osób kochających aktywnie zwiedzać, ważna jest regeneracja do wyzwań czekających kolejnego dnia! Dlatego też waeto wczesniej zadabać o noclegi w Nowym Sączu tak by pobyt w tym mieście był jeszcze przyjmeniejszy. Dla osób podróżujących z rodziną oraz ze zwierzakami najlepszy jest obiekt to Villa Beata. Oferuje min. bezpłatne Wi-fi oraz parking. Niedaleko od Sącza jest Krynica Zdrój oraz Szczawnica - można więc upiec dwie, a nawet trzy pieczenie na jednym ogniu! Trzygwiazdkowy hotel Ibis połączy te dwie rzeczy! Hotel umiejscowiony 1,5 km od dworca w Nowym Sączu oraz 3,5 hm od samego serca rynku! Wszystkie pokoje są z klimatyzacją, telewizją oraz zestawem kosmetyków higienicznych wraz z suszarką do włosów. Dla prawdziwych smakoszy i miłośników relaksu na łonie natury proponuję obiekt Piano. Jest on wyposażony we własną restauracje i bar. Codziennie rano obsługa będzie was budzić cudownym śniadaniem kontynentalnym. W przerwie między zwiedzaniem a pysznym posiłkiem można wybrać się na taras lub pospacerować po ogrodzie.

Kartka z historii Nowego Sącza

Najważniejsze decyzje w historii Nowego Sącza były podejmowane właśnie w Ratuszu - coś dla pasjonatów budownictwa i architektury, ale również dla osób, które kochają niespodzianki - wejście na samą górę i ujrzenie sali z pięknym sklepieniem na pewno będzie niezapomnianym obrazem. Bazylika św. Małgorzaty jest miejscem kultu św. Małgorzaty, która była męczennicą. Budynek jest wybudowany w niespotykanym stylu i wciąż można podziwiać średniowiecznie freski, które się do dnia dzisiejszego zachowały.


Najlepsze restauracje w Nowym Sączu

Jak już skończycie oglądać piękną architekturę Ratusza i jego sklepienie pewnie zgłodniejecie od tych wrażeń. Na miejscu jest Ratuszowa Restauracja. Obiekt gdzie serwują polską kuchnię również przyjazną dla wegan, a dla kochających pierogi to istny raj - do wyboru aż 30 rodzajów! Dla fanów kuchni azjatyckiej proponuję O Kami Sushi - to oznacza pyszne sushi tworzone z zaangażowaniem i pasją, krótki czas oczekiwania i indywidualne podejście do klienta. Restauracja Imperial jest powszechnie znana z doskonałej pizzy. Czas oczekiwania nie trwa długo, wystrój jest śliczny, miła obsługa i... pizza piekielnie smaczna! Dla prawdziwych łasuchów polecam najlepsze lody w Nowym Sączu są to Lody Miś Bartkowscy - produkują naturalne lody, dają solidną porcję przy przystępnej cenie oraz przyjemnej atmosferze.

Atrakcje Nowego Sącza

Lasy w Nowym Sączu są bardzo żyzne i żyje tam wiele zwierząt. Nowy Sącz znany jest z konkursu pt: "Dzikie smaki Sądecczyzny" - z całą pewnością, jeśli masz ochotę na mięso musisz spróbować dzika! Lasy są bardzo obfite nie tylko w zwierzęta, ale także w grzyby. A specjałem są kiszone rydze! Kobiety z Nowego Sącza od pokoleń przygotowują swoją własną drożdżówkę nazywa się kukiełka podegrodzka i smakuje inaczej w zależności od przepisu gospodyni! Godne polecenia najbardziej wymagających podniebień są Moskole. Placki z ziemniaków, jajek i mąki przygotowane na specjalnej blasze w tradycyjny sposób znany, tylko sądeckim gospodynią. O atrakcjach Nowego Sącza można, by było napisać książkę, jednak nic nie daje większej radości niż samodzielne odkrywanie magii Nowego Sącza.             

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.