Skip to main content

Dobra resturacja na przyjęcia okolicznościowe, czyli jaka?

Planujesz I Komunię swojego dziecka? Szukasz dobrego miejsca, aby zintegrować pracowników firmy lub zjeść biznesowy lunch? Chcesz przeprowadzić szkolenie lub wygłosić konferencję? A może zastanawiasz się, gdzie zorganizować przyjęcie urodzinowe? W tym artykule odpowiemy na pytanie jakie cechy musi spełniać restauracja, aby była tą wymarzoną, z której zarówno Ty jak i twoi goście nie będą chcieli szybko jej opuścić.

Trochę gastronomicznych statystyk

Wartość rynku gastronomicznego w Polsce w 2019 roku wyniosła 36,6 mld zł – jak podaje sondażownia GfK. A to oznacza, że wartość rynku gastronomicznego została podwojona. Dodajmy, że wzrosła liczba lokali gastronomicznych w 2020 roku - było ich około 43 tysięcy., a w chwili obecnej jest to już więcej niż 76,5 tysięcy. Większość placówek gastronomicznych to lokale typu fast-food (15 tysięcy) lub punkty sezonowe (14,9 tysięcy). Na kolejnych miejscach uplasowały się: bary (11,8 tysięcy), restauracje (10,8 tysięcy), puby (9,8 tysięcy), kawiarnie (6,7 tysięcy), restauracje hotelowe (2 tysiące‑), a na samym końcu kluby i dyskoteki (1,3 tysiąca.)

Zanim podejmiesz decyzję o wyborze restauracji dowiedz się, jakie posiada doświadczenie w zakresie cateringu i czy są w niej organizowane wydarzenia okolicznościowe. Na uwagę zasługuje również fakt, że menu lokalu jest równie ważne, co sposób podania potraw oraz ich wygląd. Nie zapomnij o dopilnowaniu tej kwestii, podczas wizyty w wybranym miejscu. Jeśli jesteś właśnie na etapie poszukiwania restauracji i zastanawiasz się, która z nich spełni wszystkie twoje potrzeby - odpowiedzią jest Restauracja Esterante, którą możesz odwiedzić udając się na ul. Estery 6 w Krakowie, lub z którą możesz skontaktować się telefonicznie (12 354 37 77). Zadzwoń, zapytaj o szczegóły, a dowiesz się, jakie jest oferowane przez lokal menu, a także poznasz szczegóły dotyczące wielkości sali, upewniając się, że pomieści wszystkich twoich gości. 

Gdy wybrany przez Ciebie lokal spełni wszystkie potrzeby to z pewnością docenisz możliwość spotkania przy wybornych daniach i zapomnisz o swoich troskach.

Co warto mieć na uwadze podczas wyboru idealnego lokalu? 

Gdy będziesz podejmować decyzję, z oferty której restauracji skorzystasz, nie zapomnij o tym, aby dowiedzieć czy posiada szeroki wybór napojów alkoholowych i bezalkoholowych. Zapytaj, czy lokal oferuje zróżnicowane menu, ponieważ może zdarzyć się tak, że znajomi albo pracownicy, którzy będą brać udział w przyjęciu zorganizowanym przez Ciebie mają różne gusta kulinarne, a ponadto niektórzy z nich mogą cierpieć na różnego rodzaju alergie pokarmowe albo nietolerancję glutenu. W związku z tym zapytaj, czy restauracja bierze pod uwagę potrzeby specjalne klientów. W tym celu poproś obsługę lokalu o udostępnienie tabeli alergenów. Uwzględnienie wymagań twoich gości oraz ich ewentualne potrzeby w zakresie tego co mogą lub zjeść na pewno będzie miało swoje odzwierciedlenie w tym, że jakość imprezy będzie na wyższym poziomie. Jeżeli organizujesz przyjęcie firmowe, zaskocz swoich pracowników, dając im drobne upominki.

Dowiedz się, ile osób pomieści lokal, aby uniknąć niezręcznej sytuacji, w której będziesz zmuszony do znalezienia innego na ostatnią chwilę. Kolejną kwestią jest wyposażenie zapytaj, czy ma dobre nagłośnienie, czy oferuje sieć Wi-Fi z dostępem do szybkiego łącza internetowego. Pamiętaj, że dobra muzyka z pewnością będzie miała wpływ na atmosferę przyjęcia.

Jeśli organizujesz szkolenie lub konferencję to zasięgnij informacji, czy restauracja posiada rzutnik do prezentacji.

Hotel Estera w Krakowie

Zadbaj o nocleg swoich gości

Gdy spodziewasz się wielu uczestników wydarzenia to zastanów się nad ulokowaniem gości w hotelu. W tym celu zapytaj, czy w pobliżu lokalu jest hotel, w którym goście mogliby przenocować. Resturacja Esterante jako, że przynależy do 4-gwiazdkowego Hotelu Estera na krakowskim Kazimierzu, oferuje wynejm noclegu - https://hotelestera.pl/pokoje. I tak, w ofercie hotelu znajdują się nowocześnie urządzone pokoje dwuosobowe oraz wyjątkowe i przestronne apartamenty. Więcej informacji na temat możliwości noclegowych propowanych przez Hotel Estera, znajduje się pod podanym adresem strony. 

Na pewno restauracja, która spełnia potrzeby twoich gości, oferuje nastrojową muzykę i stylowe wyposażenie podniesie komfort pracy w firmie, a oprócz tego wspominana będzie jeszcze przez bardzo długi czas.

 

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Klaudia · 1 lat temu
    Jak dobrze, że trafiłam na ten artykuł! Organizuję właśnie konferencję firmową w Krakowie i szukam miejsc, które dysponują eleganckim i wyposażonym wnętrzem, ale jednocześnie niezbyt formalnym klimatem. Zależało mi na przytulnym, ciepłym miejscu i chyba go znalazłam! Rezerwuję salę od razu!!!! 
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Michał · 1 lat temu
    Jak najbardziej zgadzam się z treścią artykułu! Sam organizowałem przyjęcie okolicznościowe w Restauracji Esterante - komunię świętą mojego syna. Goście spoza Krakowa noc spędzili w Hotelu Estera. Z tego co mówili - naprawdę czysto i bardzo elegacko. Ja również, jak najbardziej polecam 👍

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Uważam, że każdy przynajmniej jeden raz w życiu powinien spróbować porządnego sushi. Nie ma nic ...
W tym roku jako miłośnicy kuchni japońskiej zdecydowaliśmy z rodziną, że urządzimy święta w stylu ...
Kaja 4 miesięcy temu Kuchnia w domku holenderskim
Nie spodziewałam się, że cena domku mobilnego jest taka niska! W głowie miałam raczej cenę ...
Zdarza mi się zamawiać sushi na dowóz z tej restauracji. Mają obszerną ofertę i super ...
Paulina 1 lat temu Projekty nowoczesnych domów
Z mężem długo oszczędzaliśmy na nasz nowy dom. Chcieliśmy skorzystać z usług biura projektowego — ...