Skip to main content

Japońskie przekąski oraz przystawki na przyjęcie lub imprezę

2 koment.

Właściwie skomponowane menu to gwarancja udanej imprezy. Z tego powodu warto również zadbać o przystawki, które zaspokoją pierwszy głód i zachęcą do dalszej konsumpcji. Idealne przystawki powinny cechować się niewielkimi rozmiarami i łatwością podania. Takie właśnie jest sushi, czyli najpopularniejsze danie kuchni azjatyckiej. Nie dziwi więc fakt, że to właśnie na nim opiera się catering podczas imprez, przyjęć i spotkań o różnorodnym charakterze.

Czytaj dalej

Sushi na dowóz czy na miejscu? Jak znaleźć najlepsze sushi w mieście?

Dodaj komentarz

Sushi to jedno z najsłynniejszych i najbardziej popularnych dań na całym globie. W większych i mniejszych miastach mamy już szeroki wybór lokali i sushi barów. Znalezienie odpowiedniego miejsca dla nas przestaje być łatwym zadaniem, gdy właściciele lokali proponują nam inne, coraz nowocześniejsze lub wciąż tradycyjne rozwiązania. Czym więc kierować się przy wyborze miejsca na rodzinny obiad, wieczór z przyjaciółmi czy romantyczną kolację? Jak szukać lokali w większych miastach, takich jak na przykład Kraków?

Czytaj dalej

Wypożyczenie koncentratora tlenu - zastosuj tlenoterapię w swoim domu

1 komentarz

koncentrator tlenuKoncentrator tlenu oddziela azot od tlenu, zwiększając stężenie tlenu nawet do 92% w powietrzu wdechowym, co ma korzystny wpływ na organizm. Przynosi dobre rezultaty w wielu chorobach, m.in. alzheimerze, łuszczycy, grzybicy, czy cukrzycy. Tlen ma działanie grzybobójcze, bakteriobójcze. W zgiełku codziennego życia tlenoterapia ma zbawienny wpływ na ukojenie nerwów, dotlenienie komórek skóry i zwiększenie pojemności płuc.

W dzisiejszych czasach, coraz gorsza jakość wdychanego powietrza wpływa na rozwój chorób układu oddechowego, tj. astma oskrzelowa. Terapia z użyciem koncentratora tlenu może poprawić jakość życia i zmniejszyć ilość ataków duszności. Wykorzystywana jest także w chorobach układu krwionośnego, pokarmowego, moczowo- płciowego i nerwowego.

Czytaj dalej

Kuchnia żydowska - podpowiadamy, gdzie jej spróbować!

Dodaj komentarz

Kultura kulinarna jest bardzo istotnym elementem żydowskiej tożsamości. Dzięki migracjom kuchnia żydowska rozpowszechniła się pod różnymi szerokościami geograficznymi i dziś jest bardzo różnorodna. Przez lata, społeczności żydowskie przejmowały cechy kuchni lokalnych, tworząc jedną z głównych kuchni międzynarodowych. Żydowskie dziedzictwo jest więc opowieścią o kuchni iberyjskiej, bliskowschodniej ale też Polskiej.

Czytaj dalej

Dlaczego Twoja restauracja potrzebuje systemu POS?

1 komentarz

System POS (EPOS, Electronic Point Of Sale), to rozbudowana alternatywa dla klasycznych kas fiskalnych. Serce systemu to komputer, który z pomocą kasjera obsługuje sprzedaż; do rejestracji transakcji i raportowania organom skarbowym służy drukarka fiskalna. Przyjrzyjmy się bliżej praktycznym aspektom pracy na systemie POS i jego najważniejszym zaletom.

Czytaj dalej

Dobra resturacja na przyjęcia okolicznościowe, czyli jaka?

2 koment.

Planujesz I Komunię swojego dziecka? Szukasz dobrego miejsca, aby zintegrować pracowników firmy lub zjeść biznesowy lunch? Chcesz przeprowadzić szkolenie lub wygłosić konferencję? A może zastanawiasz się, gdzie zorganizować przyjęcie urodzinowe? W tym artykule odpowiemy na pytanie jakie cechy musi spełniać restauracja, aby była tą wymarzoną, z której zarówno Ty jak i twoi goście nie będą chcieli szybko jej opuścić.

Czytaj dalej