Restauracja Esterante

Kuchnia żydowska - podpowiadamy, gdzie jej spróbować!

Kultura kulinarna jest bardzo istotnym elementem żydowskiej tożsamości. Dzięki migracjom kuchnia żydowska rozpowszechniła się pod różnymi szerokościami geograficznymi i dziś jest bardzo różnorodna. Przez lata, społeczności żydowskie przejmowały cechy kuchni lokalnych, tworząc jedną z głównych kuchni międzynarodowych. Żydowskie dziedzictwo jest więc opowieścią o kuchni iberyjskiej, bliskowschodniej ale też Polskiej.

Czytaj dalej

System POS

Dlaczego Twoja restauracja potrzebuje systemu POS?

System POS (EPOS, Electronic Point Of Sale), to rozbudowana alternatywa dla klasycznych kas fiskalnych. Serce systemu to komputer, który z pomocą kasjera obsługuje sprzedaż; do rejestracji transakcji i raportowania organom skarbowym służy drukarka fiskalna. Przyjrzyjmy się bliżej praktycznym aspektom pracy na systemie POS i jego najważniejszym zaletom.

Czytaj dalej

Restauracja Esterante na Kazimierzu w Krakowie

Dobra resturacja na przyjęcia okolicznościowe, czyli jaka?

Planujesz I Komunię swojego dziecka? Szukasz dobrego miejsca, aby zintegrować pracowników firmy lub zjeść biznesowy lunch? Chcesz przeprowadzić szkolenie lub wygłosić konferencję? A może zastanawiasz się, gdzie zorganizować przyjęcie urodzinowe? W tym artykule odpowiemy na pytanie jakie cechy musi spełniać restauracja, aby była tą wymarzoną, z której zarówno Ty jak i twoi goście nie będą chcieli szybko jej opuścić.

Czytaj dalej

Kuchnia w domku holenderskim

Wiele osób marzy o własnym domu, który stałby na działce z ogrodem. Lecz są i tacy ludzie, których marzeniem jest mały i mobilny domek na kółkach. Na dodatek liczba miłośników domków mobilnych na świecie wzrasta z roku na rok. Budownictwo mobilne budzi podziw, bo z kontenerów lub klocków drewnianych powstają malownicze i całkiem wygodne domy na barkach lub kołach. Ludzie interesujący się tym tematem zastanawiają się czy warto kupić domek mobilny?

Czytaj dalej

Zakres praw z których możemy skorzystać

Każdy obywatel ma w Polsce zagwarantowany szereg praw i możliwości, z których może skorzystać. Niestety nie każdy jest świadom możliwości oraz wyborów, jakie mamy do wyboru. W takim przypadku warto rozważyć pomoc radcy prawnego bądź innej instytucji, która jest w stanie pomóc nam w trudnej sytuacji.

Czytaj dalej

Nowy Sącz od kuchni

Nowy Sącz jest jednym z najstarszych miast w Małopolsce i warto go odwiedzić niezależnie od pory roku i okazji. Atrakcji do zwiedzania jest cały pełny kolory bukiet. Sądecki Park Etnograficzny to nie tylko świetne miejsce na spacer w okresie wiosna i jesień, ale także kawał pięknej historii.

Czytaj dalej