System POS

Dlaczego Twoja restauracja potrzebuje systemu POS?

System POS (EPOS, Electronic Point Of Sale), to rozbudowana alternatywa dla klasycznych kas fiskalnych. Serce systemu to komputer, który z pomocą kasjera obsługuje sprzedaż; do rejestracji transakcji i raportowania organom skarbowym służy drukarka fiskalna. Przyjrzyjmy się bliżej praktycznym aspektom pracy na systemie POS i jego najważniejszym zaletom.

Czytaj dalej

Restauracja Esterante na Kazimierzu w Krakowie

Dobra resturacja na przyjęcia okolicznościowe, czyli jaka?

Planujesz I Komunię swojego dziecka? Szukasz dobrego miejsca, aby zintegrować pracowników firmy lub zjeść biznesowy lunch? Chcesz przeprowadzić szkolenie lub wygłosić konferencję? A może zastanawiasz się, gdzie zorganizować przyjęcie urodzinowe? W tym artykule odpowiemy na pytanie jakie cechy musi spełniać restauracja, aby była tą wymarzoną, z której zarówno Ty jak i twoi goście nie będą chcieli szybko jej opuścić.

Czytaj dalej

Kuchnia w domku holenderskim

Wiele osób marzy o własnym domu, który stałby na działce z ogrodem. Lecz są i tacy ludzie, których marzeniem jest mały i mobilny domek na kółkach. Na dodatek liczba miłośników domków mobilnych na świecie wzrasta z roku na rok. Budownictwo mobilne budzi podziw, bo z kontenerów lub klocków drewnianych powstają malownicze i całkiem wygodne domy na barkach lub kołach. Ludzie interesujący się tym tematem zastanawiają się czy warto kupić domek mobilny?

Czytaj dalej

Zakres praw z których możemy skorzystać

Każdy obywatel ma w Polsce zagwarantowany szereg praw i możliwości, z których może skorzystać. Niestety nie każdy jest świadom możliwości oraz wyborów, jakie mamy do wyboru. W takim przypadku warto rozważyć pomoc radcy prawnego bądź innej instytucji, która jest w stanie pomóc nam w trudnej sytuacji.

Czytaj dalej

Nowy Sącz od kuchni

Nowy Sącz jest jednym z najstarszych miast w Małopolsce i warto go odwiedzić niezależnie od pory roku i okazji. Atrakcji do zwiedzania jest cały pełny kolory bukiet. Sądecki Park Etnograficzny to nie tylko świetne miejsce na spacer w okresie wiosna i jesień, ale także kawał pięknej historii.

Czytaj dalej

Pizza z kominka

Pizza zrobiła na świecie zawrotną karierę i dziś jest już znana w praktycznie każdym kraju. Są tacy, którzy traktują ją jako pełnoprawne danie, są i tacy, dla których jest to raczej fast food, nie zmienia to jednak faktu, że pizzą zajadają się praktycznie wszyscy i to niezależnie od tego, czy pojawiła się jakaś okazja, czy to całkowicie bez okazji. Oczywiście, nie jest niczym dziwnym ani zaskakującym, że pizza najlepiej smakuje w dobrej pizzerii. Taka pizza domowa, czy co gorsza, pizza mrożona, nigdy nie dorówna daniu, które w profesjonalnej pizzerii są w stanie przygotować profesjonalni pizzerzy.

Czytaj dalej

Jaką pizzę można spotkać na przedszkolnych stołach?

Pizza w przedszkolu i żłobku Słoneczny SadPizza to jedno z ulubionych dań przedszkolaków. Nie należy co prawda do potraw dietetycznych, ale to nie przeszkadza w tym, aby pojawiała się czasem na przedszkolnych stołach. W żłobkach, ze względu na większy rygor dietetyczny oraz fakt, że małe dzieci rzadziej sięgają po tego typu przekąski, pizza raczej się nie pojawia. Pizza w przedszkolu to już co innego.

Czytaj dalej